Kołki rozporowe TOX Barracuda


Kołki rozporowe TOX do betonu, kamienia i cegły pełnej. Kołki rozporowe TOX Barracuda
. Cena 5,25 zł /100 szt. netto

Wysokiej jakości kołek rozporowy wykonany w 100 % z nylonu (poliamidu). Nylon gwarantuje wysokie parametry wytrzymałościowe mocowania i dodatkowo daje gwarancję pewnego zamocowania na wiele lat. Większość tworzyw sztucznych na skutek działania czynników zewnętrznych np. atmosferycznych (wahania temperatur, promienie UV ) traci swoje właściwości (np. elastyczność). Nylon jest odporny na wpływ tych czynników i nie podlega procesowi „starzenia” - zachowuje elastyczność. Nylonowy kołek rozporowy TOX Barracuda zachowuje idealne parametry mocowania w zakresach temperatur od -40 do + 80. Kołek Barracuda jest efektem wieloletniego doświadczenia firmy TOX w produkcji zamocowań (od 1947 roku ).
W kołkach rozporowych stosowanych do betonu, kamienia czy cegły pełnej zawsze problemem był efekt „przekręcania” się kołka podczas montażu. Problem ten został rozwiązany definitywnie przez zastosowanie 4 płetw (wąsów) aktywnie przeciwdziałających „przekręceniu” koszulki kołka w otworze montażowym. Połączenie materiału wysokiej jakości (nylon) z idealnym kształtem kołka daje gwarancje pewnego, szybkiego i skutecznego mocowania w materiałach pełnych.

Zdjęcie:TOX kołek rozporowy Barracuda

Kołki rozporowe TOX
Kołki rozporowe działają na zasadzie rozpierania dybla przez wkręt
co skutkuje kontaktem powierzchni dybla z powierzchnią wywierconego otworu montażowego – kołki rozporowe stosowane w materiałach pełnych przenoszą obciążenia siłami tarcia które powstają pomiędzy powierzchnią kołka a powierzchnią otworu montażowego. Jeżeli nie wyczyścimy otworu montażowego z pyłu który powstaje w wyniku wiercenia to zmniejszamy tarcie - kołek zachowuje się jak samochód na jezdni z rozsypanym żwirem.
Niewyczyszczony otwór montażowy znacznie zmniejsza parametry mocowania (możliwości kołka do przenoszenia obciążeń ). Ta prosta czynność często ma największy wpływ na jakość zamocowania przy użyciu kołków rozporowych.
Montaż kołków rozporowych - TOX Barracuda:
Wiercimy otwór montażowy
– średnica wiertła zawsze taka jak średnica kołka - kołek fi 10 – wiertło 10 W betonie z udarem w cegle pełnej przy odpowiednio „mocnej” wiertarce (powyżej 650 W i średnicach kołków do fi 12 możemy wiercić bez udaru co daje lepszą kalibrację otworu montażowego . Głębokość otworu powinna odpowiadać długości dybla + 10 – 15 % (nie sprawdzaj koszulką kołka czy otwór ma odpowiednią głębokość, bo już jej nie wyciągniesz ).

zdjęcie: TOX kołki rozporowe do materiałów pełnych ( beton, kamień, cegła pełna)


Czyścimy otwór montażowy– idealnie jest „przedmuchać” (tanie, praktyczne pompki są w ofercie każdego sklepu z zamocowaniami). Wkładamy w otwór montażowy koszulkę kołka (dobijamy delikatnie ). Wkręt powinien mieć długość - sumujemy – grubość mocowanego elementu + długość koszulki kołka (wkręt musi rozpierać kołek do końca ) .
Wkręcamy wkręt w koszulkę kołka (dobieraj końcówki do wkrętarek zgodne z gniazdem jakie posiada wkręt). Końcówki do wkrętarek (bity) nie dzielą się tylko na płaskie i krzyżaki – samych krzyżaków jest min. 8 rodzajów. Nieprawidłowo „dobrana” końcówka spowoduje że w ostatniej fazie montażu uszkodzisz gniazdo w łbie wkręta i prawidłowe zamocowanie („dokręcenie”) mocowanego elementu nie będzie możliwe.

Promocja obowiązuje od 13-02-2012 - do wyczerpania zapasów produktów w promocyjnej cenie.
Dostawa:
Stali klienci dostawa - Gratis!
Nowi klienci - promocyjne warunki dostawy - 14,90 netto
(transport+pobranie)
Zamówienia:
e-mail: hurt@sukces-zamocowania.pl, lub fax 32 616 49 72
Dodatkowe informacje - pełna oferta mocowania TOX (cenniki, katalogi) - kontakt 
tel. 32 614 02 08 wew. 106, 108, 111
e-mail: hurt@sukces-zamocowania.pl
Przejdz do strony - TOX zamocowowania
Podano ceny netto, do ceny należy doliczyć podatek VAT 23%
Zobacz też - kołki rozporowe, kotwy Tox oferta (ceny, rozmiary) - TOX sklep cena online   
zdjęcie: Kołki rozporowe TOX

Katalogi produktów

Sklep Online