Blachowkrety wkrety do blachy dachowej cena 0,10 zł/szt.


Blochowkręty wkręty do mocowania blachy – wkręty farmerskie cena 0,10 zł szt.
Blachowkręty 4,8 x 35 mm - ocynk i kolory RAL 3009, 3011, 7024, 8004, 8017, 9005

Wysokiej jakości blachowkręty - poducent GUNNEBO FASTENING.
Blochowkręty - wkręty do mocowania blachy – wkręty farmerskie.

Przeznaczone do mocowania cienkich fałdowych blach stalowych o profilu dachowym do konstrukcji drewnianej. Łączniki wiercące samogwintujące ze stali węglowej utwardzanej powierzchniowo, ocynkowane elektrolitycznie ze zredukowanym punktem wiercącym, gwintem do drewna oraz łbem sześciokątnym podkładkowym, z zamontowaną podkładką stalową z nawulkanizowanym EPDM.

 

Ogólne zasady montażu:

montaż łącznika powinien zawsze odbywać się prostopadle do podłoża,

montaż łącznika powinien być wykonany przy pomocy wkrętarki wyposażonej w regulowane sprzęgło lub ogranicznik głębokości osadzenia,

podczas montażu należy przestrzegać wszystkich parametrów zalecanych dla danego typu łącznika,

jakakolwiek modyfikacja łączników, w tym ich obcinanie, jest niedozwolona,

w przypadku wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń powłoki antykorozyjnej, ubytki należy zabezpieczyć (uzupełnić),

do montażu łączników pokrytych powłoką malarską zaleca się użycie wyłącznie nasadek sprężynowych.

 

Blachodachówkę mocuje się do podłoża za pomocą łaczników blachowkrętów 4,8 x 35 w najniższym punkcie fali tuż przed przetłoczeniem poprzecznym arkusza blachy.

 

Średnie zużycie łączników - blachowkrętów to 6 - 7 szt / m2 pokrycia dachowego

Arkusze blachodachówki na zakładach podłużnych należy łączyć za pomocą łączników 4,8 x 20 w najwyższym punkcie fali, tuż przed przetłoczeniem poprzecznym arkusza.

Na zakładach podłużnych blachodachówki łączniki należy umieścić powyżej rowka kapilarnego (rynienki) znajdującego się na arkuszu umieszczonym pod spodem.

Blachodachówkę należy mocować do podłoża drewnianego w co drugą łatę. W linii mocowania, łączniki należy umieszczać w co drugą dolną falę blachy. Łaczniki do łączenia blach na zakład należy umieszczać w każdym szeregu dachówek na zakładzie blachy. Przy krawędzi dachu arkusze blachodachówki należy zamocować do każdej łaty. W kalenicy arkusze blachodachówki należy zamocować w każdą dolną fale blachy. W linii okapu arkusza blachy należy zamocować co najmniej w co drugą dolną falę blachy. Zakład poprzeczny blachy należy zamocować do łaty w każdą dolną falę blachy. Takie zamocowanie zapewnia optymalną pracę pokrycia. Prezentowany sposób mocowania jest przykładowy i może nie mieć zastosowania dla wszystkich dachów. W przypadku, gdy instrukcja montażu producenta blachodachówki zaleca inne rozmieszczenie łączników niż podane powyżej, montaż należy prowadzić zgodnie z instrukcją montażu producenta blachodachówki. W razie wątpliwości należy skorzystać z porady projektanta lub działu technicznego producenta blachodachówki.Ważne

- W przypadku blachodachówki aluminiowej stosuje się łączniki aluminiowe GTAF 5,5 x 35 – nie są one przedmiotem promocji – spytaj sprzedawcę o cenę i dostępność.

- W przypadku blachodachówki aluminiowej stosuje się łączniki aluminiowe GTAF 5,5 x 20

Łączniki farmerskie nie są przeznaczone do mocowania trapezowych blach konstrukcyjnych do podłoża drewnianego w konstrukcjach nośnych.
 


 

Najczęściej czytane

Tagi

Główny Katalog Produktów

ETANCO wkręty katalog - pełna oferta blachowkręty

FISCHER SKLEP KOTWY KOŁKI

Katalog Produktów TOX

Katalog Produktów dla Przemysłu

Promocje hurtowe


Promocje detaliczne


Katalogi produktów

Sklep Online