Strona główna  > Narzędzia  > Hawera

Hawera
Firma Sukces-Zamocowania zawsze stawiała na produkty które zaspakajają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Od 1999 roku jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem marki Hawera. 

Hawera postawiła sobie za cel tworzyć i produkować akcesoria, które odznaczają się najwyższą ekonomicznością, stanowiącą połączenie komfortu pracy, jakości obróbki i długiego okresu użytkowania.

Marka znana i doceniana na polskim rynku od wielu lat, historia firmy  Hawera jest praktycznie historią rozwoju  rynku osprzętu do elektronarzędzi (wierteł) na świecie, pokazuje ona jak dochodzi się do doskonałych rozwiązań i jak długą drogę trzeba przebyć by ostatecznie produkt sprawdzał się w realnych, trudnych, często nieprzewidywalnych warunkach w jakich musimy wykonać prace.
 
 • 1956 - Produkcja wierteł do muru i kamienia

 • 1962 - Wiertła udarowe

 • 1975 - Szybkowymienny uchwyt SDS-plus

 • 1979 - Wiertła w ostrzami z węglika spiekanego

 • 1985 - SDS-max

 • 1989 - Pierwsze wiertło uniwersalne

 • 1993 - Hawera zdobyła Certyfikat jakości DIN ISO 9001 potwierdzający precyzję, niezawodność i jakość produkcji. Jednocześnie uruchomiona została produkcja wierteł koronowo-udarowych

 • 1995 - 100% udziałów firmy Hawera przejęła firma Bosch. Tego roku wprowadzono także diamentowe wiertła koronowe

 • 1999 - Narodziny wierteł udarowych S4 z uchwytem SDS-plus

 • 2001 - Spiralne wiertła udarowe Quadro-X z 4 ostrzową główką w kształcie litery X z płytkami z węglika spiekanego

 • Wprowadzono specjalne utwardzone wiertła udarowe czterospiralne S4 z ostrzem centrującym z uchwytem SDS-plus

 • 2003 - Hawera zdobywa certyfikat ochrony środowiska, zgodny z normą ISO 14001

 • 2004 - Pojawiają się uniwersalne wiertła Multi Construction

 • 2005 - Rozpoczęcie produkcji wiertła udarowego S4L SDS-plus

 • 2008 - Wprowadzenie innowacyjnych wierteł udarowych X5L SDS-plus z solidną czteroostrzową główka wykonaną z węglika spiekanego w kształcie litery X

 • 2009 - Wynalezienie otwornic i wierteł diamentowych XH Ceramics, idealnych do wiercenia w twardych i bardzo twardych płytkach ceramicznych i podłogowych (np. w gresie)


Hawera nadal stawia na innowacyjność również w czasach trudniejszych dla gospodarki.
Powstają nowe technologie i produkty, które pozwalają wykonać odpowiedniej jakości pracę przy mniejszym nakładzie sił. 

Dodatkowo dobra jakość wykonania produktu pomaga użytkownikom w efektywnej pracy.
Filarami strategii jakości są:
 • brak kompromisów
 • większa wydajność produktów
 • niezawodność

Wiertła Hawera dostępne w asortymencie naszego sklepu:

Link do wszystkich produktów Hawera w Sukcesie Zamocowania

Hawera Basic Power

Wiertła do muru Basic Power – podstawowe wiertła Hawery, doskonały stosunek cena-jakość.

Uchwyt: cylindryczny

Podłoża: cegła silikatowa, cegła dziurawka, mur, baton komórkowy, cegła pełna

Dostępne średnice: 3 – 20 mmHawera Perfect Power

 

Wiertła do betonu i muru Perfect Power – szybkie, trwałe wiertło z uszlachetnionej stali specjalnej, o ostrzu z węglika spiekanego. Idealne do wiercenia pod kołki.

Uchwyt: cylindryczny

Podłoża: beton, cegła silikatowa, klinkier, cegła dziurawka, marmur, mur, baton komórkowy, cegła pełna

Dostępne średnice: 3 – 25 mm

 

Hawera PowerLS Plus

 

Wiertła do betonu i muru PowerLS Plus – zapewniają komfortowe wiercenie, bez konieczności przerywania pracy. Nie blokują się z powodu za mało efektywnego odprowadzania urobku, ani nie wyrzucają go zbyt gwałtownie – to dzięki spirali Turbo – opatentowanej konstrukcji zaprojektowanej w celu optymalnego odprowadzania urobku. Tak samo skuteczna jest główka z węglika spiekanego V-cut, doskonale krusząca beton.

Uchwyt: SDS-plus

Podłoża: beton zbrojony, twardy beton, cegła silikatowa, klinkier, cegła dziurawka, marmur, mur, beton komórkowy, cegła pełna, żelbet, granit

Dostępne średnice: 3 – 26 mm

 

Hawera PowerLSP Plus

 

Wiertła do betonu i muru PowerLSP Plus – Bardzo wydajne wiertła z wysokiej półki. Siła kruszenia materiału jest najwyższa z możliwych, dzięki 5-cio ostrzowej główce, wykonanej z wykorzystaniem technologii łączenia dyfuzyjnego. Gwarantuje to także niesamowicie długą żywotność. Wiertła bardzo powoli się zużywają i nie blokują się, nawet w betonie zbrojonym.

Uwaga: znane także pod nazwą X5L

Uchwyt: SDS-plus

Podłoża: beton zbrojony, najtwardszy beton, cegła silikatowa, klinkier, cegła dziurawka, marmur, twardy marmur, mur, beton komórkowy, łupki, cegła pełna, granit, kamień naturalny

Dostępne średnice: 5 – 30 mm

 

Hawera MultiConstruction

 

Wiertła uniwersalne MultiConstruction – Jedno wiertło, służące do wiercenia w kilkudziesięciu materiałach. Ostrza lutowane wysokotemperaturową metodą beznaprężeniową i korpus wykonany ze specjalnej stali stopowej gwarantują uniwersalność szlifu i efektywne wiercenie w różnorodnych materiałach. O jakości wiertła świadczy też dobre przewodzenie ciepła i zwiększony poziom odprowadzania urobku podczas wiercenia.

Uchwyt: cylindryczny

Podłoża: beton B35, dachówka, płytki, fornirowane płyty wiórowe, płyty gipsowo-kartonowe, twarde drewno, cegła silikatowa, ceramika (klasa twardości do 8.), klinkier, powlekane tworzywem płyty wiórowe i pilśniowe, tworzywa sztuczne, cegła dziurawka, marmur, twardy marmur, mur, materiały wielowarstwowe, beton komórkowy, łupki, cegła pełna, miękkie drewno, płyty pilśniowo-cementowe, płyty wiórowo-cementowe, aluminium, stal konstrukcyjna

Dostępne średnice: 3 – 20 mm

 

Hawera Sharx

 

Wiertła do betonu zbrojonego Sharx – Do ekstremalnych zastosowań. Najlepsze wiertła do betonu zbrojonego. Łatwo wyjmowane, nawet z głębokich otworów. Wykonane z wykorzystaniem technologii zgrzewania dyfuzyjnego, dzięki czemu połączenie pomiędzy główką, a spiralą jest odporne na udar. Główka wykonana jest z bardzo twardego, drobnoziarnistego węglika spiekanego – gwarantuje najwyższą trwałość w betonie zbrojonym, a poziome krawędzie skrawające przenoszą największą moc.

Uchwyt: SDS-plus

Podłoża: beton zbrojony, beton, mur

Dostępne średnice: 3,5-16 mm

 

Hawera Standard

Wiertła do drewna Standard – Podstawowe wiertło spiralne do drewna Hawera, sprawdzony, model. Wykonane z trwałej stali CV, posiada ostrze centrujące i dwa ostrza boczne. Doskonały stosunek ceny do jakości. Dawna nazwa: Hawera Perfect.

Uchwyt: cylindryczny

Podłoża: miękkie drewno, płyty stolarskie, niepowlekane płyty wiórowe

Dostępne średnice: 3 – 30 mm

 

Hawera HSS-R

Wiertła do metalu HSS-R – Spiralne wiertła do metalu. Produkowane z wykorzystaniem technologii formowania na gorąco. Dzięki temu charakteryzują się dużą elastycznością i odpornością na skręcanie (maleje ryzyko złamania). Szybkie odprowadzanie wiór zapewnia spiralny rowek powlekany tlenkiem. Ponadto, HSS-R mają bardzo wytrzymały rdzeń i są bardzo twarde w obszarze roboczym – to sprawia, że są bardzo trwałe.

Uchwyt: cylindryczny

Podłoża: stal niestopowa o wytrzymałości na rozciąganie 750 N/mm2, stal stopowa i węglowa o wytrzymałości na rozciąganie 900 N/mm2, stal narzędziowa niestopowa, żeliwo szare, żeliwo ciągliwe, staliwo, brąz

Dostępne średnice: 1 – 13 mm

 

Hawera HSS-G długie

Wiertła do metalu HSS-G długie – Wiertła do metalu o przedłużonej długości roboczej. Ze stali szybkotnącej, prawotnące, spiralne typu N, szlif stożkowy, o tolerancji średnicy h 8.

Uchwyt: cylindryczny

Podłoża: stal niestopowa o wytrzymałości na rozciąganie 350 i 750 N/mm2, stal stopowa i węglowa o wytrzymałości na rozciąganie 900 N/mm2, stal narzędziowa niestopowa, stal narzędziowa stopowa (880 N/m2), stale nierdzewne (550 N/m2) żeliwo szare, żelazo spiekane, żeliwo ciągliwe, staliwo, twarde tworzywa sztuczne

Dostępne średnice: 1,5 – 13 mm

 

Hawera dłuta

 

Dłuta Hawera - do prac remontowych i wyburzeniowych. Dostępne różne rodzaje: szpiczaste, płaskie, szerokie, drążone, kanałowe, skrzydełkowe.

Uchwyty: SDS-plus, SDS-max

 

Hawera szalunkowe

Wiertła szalunkowe Hawera – Wszechstronne, długie wiertła, sprawdzają się w budownictwie, przy wykańczaniu wnętrz, pracy przy instalacjach grzewczych, elektrycznych i sanitarnych. Zabezpieczenie gwintowe między częścią wiercącą, a uchwytem, zapewnia optymalne przenoszenie ruchu obrotowego i redukuje ryzyko złamania. Przez całą długość sprali ciągnie się kanał wiórowy, co sprawia że wióry odprowadzane są bardzo efektywnie, dzięki czemu nie blokuje się nawet w wilgotnym drewnie.

Uwaga: tylko wiercenie obrotowe. Bez udaru.

Uchwyt: cylindryczny

Podłoża: szalunki, deski, belki, bale, płyty gipsowo-kartonowe, lekkie materiały budowlane, izolacje i metal, np. blachy, materiały kompozytowe z blachą stalową, aluminiową lub kształtową.

Dostępne średnice: 8 – 30 mm

 


 

Havera zdjęcie - wiertło, dłuto

Najczęściej czytane

Tagi

Główny Katalog Produktów

ETANCO wkręty katalog - pełna oferta blachowkręty

FISCHER SKLEP KOTWY KOŁKI

Katalog Produktów TOX

Katalog Produktów dla Przemysłu

Promocje hurtowe


Promocje detaliczne


Katalogi produktów

Sklep Online