Kotwy chemiczne - do betonu, pustaków (dziurawka, kratówka)

Kotwa Chemiczna
Kotwa chemiczna - kotwienie prętów żywicą - mocowanie w podłożach: beton, kamień, cegła pełna, pustak ceramiczny, pustaki z pustymi przestrzeniami (MAX, porotherm), cegła dziurawka, kratówka.

Kotwy chemiczne stosuje się do mocowania
: balustrad, poręczy, filarów, słupów, wsporników, konstrukcji stalowych, konstrukcji drewnianych, ościeżnic, bram, tras kablowych, ceramiki sanitarnej itp.

Porady - kotwy chemiczne - najlepsza instrukcja montażu - zasady mocowania, zastosowania i wykonania prawidłowego montażu.

Jak prawidłowo wykonać mocowanie przy użyciu kotwy chemicznej ?

Kotwy chemiczne - zastosowanie :
Kotwienie elementów złącznych (pręty gwintowane, pręty zbrojeniowe) w betonie, kamieniu, cegła pełna, do pustaków - dziurawka, kratówka (typ. Max, Porotherm). Opinie profesjonalnych montażystów i instalatorów są zgodne - kotwa chemiczna to najlepszy system mocowania - gwarantujący największą wytrzymałość ( duże obciążenia) i największe bezpieczeństwo (brak naprężeń ) - możliwość kotwienia blisko naroży, krawędzi i najmniejsza odległość osiowa kotew (odległośc pomiędzy kotwami).

Kotwy chemiczne zalety : zdolność do przenoszenia dużych obciążeń w betonie - porównywalne do kotwy stalowej. 
Wysoka jakość kotwy chemicznej i gwarancja bezpiecznego użytkowania - aprobata  techniczna.
Możliwość stosowania w cegle pełnej i w pustakach ceramicznych (tu kotwa stalowa nie może być stosowana). W cegłach i pustakach ceramicznych możliwości kotwy chemicznej znacznie przekraczają możliwości tradycyjnych zamocowań (kołki) i w zasadzie problem parametrów mocowania sprowadza się do jakości materiału (cegła, pustaki ceramiczne) w których mocujemy, a nie możliwości samej kotwy chemicznej. Najważniejsza zaleta: Kotwa chemiczna z uwagi na brak naprężeń pozwala na mocowanie blisko krawędzi, naroży i blisko sąsiednich kotew (W przeciwieństwie do kotwy mechanicznej - kotwy stalowej rozprężnej ).
Właściwości : szybkie utwardzenie ( w temperaturze 20° około 32 min.), bezwonna, nie zawiera styrenu, brak skurczu <1%, możliwość stosowania w wilgotnych otworach (opady atmosferyczne), aplikacja przy użyciu standardowego pistoletu do silikonów 300 ml. Temperatura pracy ( temperatura opakowania ) 5° do + 30°.
kotwa i tuleje montażowe
Kotwienie Chemiczne 
Przygotowanie podłoża – podłoże powinno być czyste, odpowiednio nośne. Wiercenie -wiercimy otwory odpowiedniej średnicy. Zgodnie z tabelą. W betonie po wywierceniu otworu czyścimy go dokładnie z pyłu - „szczotkujemy” - szczotka odpowiedniej średnicy (zgodnej ze średnicą wiertła - dostępne w naszej ofercie). Następnie przedmuchujemy – pompka, kompresor (przy dużych średnicach otworów, lub dużej ilości otworów montażowych). Właściwe czyszczenie otworu montażowego ma ogromny wpływ na wykonanie prawidłowego kotwienia w betonie, kamieniu, cegle pełnej. W cegłach z pustymi przestrzeniami pył z odwiertu opada w puste przestrzenie wewnątrz pustaka, jednak zaleca się „szczotkowanie” i „przedmuchanie” W cegle pełnej i w pustakach ceramicznych podczas wiercenia nie używamy udaru – idealnym wiertłem do ceramiki (cegła i pustaki) jest wiertło Multiconstruction firmy Hawera, jest to wiertło z uchwytem cylindrycznym i możemy go stosować w wiertarko-wkrętarkach akumulatorowch.

Kotwy chemiczne rozmiary prętów kotwiących, otworów montażowych  

ø pręta kotwiącego M8 M10 M12 M16 M20 M24
ø otworu (wiertła) 10 12 14 18 24 28
min. głębokość zakotwienia(mm) 80 90 110 125 170 210
max. moment dokręcania (Nm) 11 22 38 95 170 260

Aplikacja masy kotwiącej

W betonie i materiałach pełnych aplikujemy masę do otworu montażowego (wyciskamy masę do 1/2 objętości otworu). W cegłach i pustakach z pustymi przestrzeniami stosujemy tuleje siatkowe i do nich aplikujemy masę (wypełniamy masą kotwiącą całą objętość siatki, tuleji plastkiowej ).

Odkręcamy nakrętkę, jeżeli masa posiada klips - obcinamy wystająca końcówkę folii z klipsem zabezpieczającym (ochrona na czas transportu i magazynowania), nakręcamy mieszalnik, umieszczamy kotwę (kartusz kotwy) w pistolecie (Pistolet do kartuszy 300 ml – standardowy pistolet, taki jak do silikonów ( dobrej jakości)  i zaczynamy delikatnie dozować (ale nie do otworu montażowego) – pierwsze kilka mililitrów wyciśniętej masy nie nadaje się do użycia (nie jest odpowiednio wymieszane ) dopiero gdy wyciskana masa ma jednorodną barwę (równomiernie ciemno-szara) można ją aplikować do otworu montażowego. Wkładamy aplikator (rurka z mieszalnikiem ) do końca wywierconego otworu montażowego (lub tulei plasikowej - pustaki)  i cały czas delikatnie wyciskając masę, wysuwamy aplikator z otworu. W betonie i cegle pełnej wypełniamy 1/2 otworu montażowego (po zamontowaniu pręta kotwiącego powinien wypłynąć nadmiar masy).
Zbyt mała ilość masy nie gwarantuje prawidłowego mocowania, zbyt duża powoduje niepotrzebne straty.  
kotwa tuleje i pręt kotwiący

 
W pustakach ceramicznych ( z pustą przestrzenią ) musimy zastosować tuleje siatkowe (bez nich masa spłynie do wnętrza pustaka i nie będzie w stanie związać pręta kotwiącego z pustakiem. Po wywierceniu otworu i zamocowaniu tulei siatkowej w cegłach dziurawkach i kratówkach (z pustą przestrzenią) wypełniamy masą cały otwór. W momencie aplikacji pręta kotwiącego nadmiar zostanie wyciśnięty przez otwory w tulei siatkowej do wnętrza pustaka i to jest podstawą właściwego mocowania.
Ostateczny montaż („dokręcenie”) mocowanego elementu powinno się odbywać przy pomocy klucza dynamometrycznego (działa na zasadzie „grzechotki” z nastawną optymalną siłą „dokręcania”) - na profesjonalnych placach budowy jest to już codzienność i gwarancja – wykonania doskonałego zamocowania ( podobnie wygląda sprawa przy mocowaniu kotew stalowych rozprężnych)

temperatura otoczenia ( °C ) 25 15 5 -5
czas żelowania (min.) 3 6 12 50
czas wiązania przed obciążeniem (min.) 30 35 50 90

Kowty chemiczne ważne pojęcia:
Czas żelowania – jest to czas liczony od momentu w którym rozpoczynamy aplikowanie masy w otworze montażowym - do momentu osadzenia pręta kotwiącego. Przykładowo jeżeli temperatura otoczenia wynosi 25° to mamy 3 min na wprowadzenie masy do otworu i następnie umieszczenie pręta kotwiącego. Po tym czasie nie możemy już niczego poprawiać - mocowanie będzie wadliwe.

Czas wiązania przed obciążeniem: Po wprowadzeniu masy i umieszczeniu pręta kotwiącego musimy odczekać (patrz tabela) np. 30 min (jeżeli temperatura otoczenia wynosi 25° ) i dopiero po tym czasie do pręta mocującego możemy mocować właściwy element (czyli to co chcieliśmy zamocować przy pomocy kotwy chemicznej np. uchwyt do zawieszania TV na ścianie, lub słup wysokiego napięcia ) - obciążenie przed upływem tego czasu jest niemożliwe i zamocowanie jest wadliwe.

kotwa chemiczna pręt kotwiący

Temperatura pracy (nie mylić z temperaturą otoczenia) – temperatura pracy jest to temperatura kartusza (kotwy chemicznej ) możemy wykonywać mocowanie przy temperaturze otoczenia -5° ale kartusz kotwy musi mieć przynajmniej + 5° stopni (przed montażem przechowujemy go w pomieszczeniu o temperaturze wyższej niż 5 ) jeżeli np. całą noc leżał w bagażniku samochodu, a temperatura otoczenia wynosiła – 10° to nie możemy wykonywać zamocowania. Jeżeli przerwa w pracy przekracza 5 min mieszalnik musi zostać wymieniony na nowy ( można dokupić dowolną ilość mieszalników ). Mieszalnik nie nadaje się do ponownego zastosowania. Po zakońconej pracy odkręcamy mieszalnik i zakręcamy dokładnie kartusza (masa która nie została wykorzystana może być ponownie stosowana aż do terminu przydatności podanego na opakowaniu).
Kotwienie chemiczne jest bardzo proste - w praktyce przestrzeganie kilku podstawowych zasad daje gwarancje wykowania idealnego zamocowania.

Każdy sklep sieci Sukces-Zamocowania posiada w swojej ofercie zamocowania chemiczne i prowadzi doradztwo w zakresie zastosowań i prawidłowego montażu.

Kotwa chemiczna i akcesoria:
Kotwa chemiczna:
1 Masa kotwiąca SUKCES 300 mm opakowanie zbiorcze 12 szt.

Akcesoria do kotwienia chemicznego 
Pręty kotwiące - pręty stalowe do kotwienia chemicznego
Tuleje siatkowe do kotew chemicznych - plastikowe (nylonowe) - tuleje z otworami do mocowania kotwy chemicznej w pustych przestrzeniach - pustaki, cegły otworowe, płyty kanałowe. 

Pręty kotwiące:

1 Pręt kotwiący do masy M  8x110 opak. 10 szt
2 Pręt kotwiący do masy M10x130 opak. 10 szt
3 Pręt kotwiący do masy M12x190 opak. 10 szt
4 Pręt kotwiący do masy M12x260 opak. 10 szt
5 Pręt kotwiący do masy M16x190 opak. 10 szt
6 Pręt kotwiący do masy M16x260 opak. 10 szt

Tuleje siatkowe:
1 Tuleja siatkowa plastikowa 12x  85 opak 10 szt.
2 Tuleja siatkowa plastikowa 15x  80 opak 10 szt.
3 Tuleja siatkowa plastikowa 15x130 opak 10 szt.
4 Tuleja siatkowa plastikowa 16x  85 opak 10 szt.
5 Tuleja siatkowa plastikowa 16x130 opak 10 szt.
6 Tuleja siatkowa plastikowa 20x  85 opak 10 szt.
7 Tuleja siatkowa plastikowa 20x  85 opak 10 szt.


kotwa chemiczna sukces zamocowania z pistoletem

Gdzie kupić kotwy chemiczne firmy Sukces-Zamocowania ?
Kotwy chemiczne porady, opinie i profesjonalne doradztwo - poradnik - kotwy chemiczne - montaż ( "jak wykonać kotwę chemiczną" - mocowanie przy użyciu kotew chemicznych, żywic (mas chemicznych) - profesjonalne porady mocowanie - montaż - najlepszy poradnik -  kotwy chemiczne. 
Kotwy chemiczne kupisz w sklepach firmowych - zobacz listę sklepów
W sieci sprzedaży hurtowej firmy Sukces-Zamocowania i w sklepie internetowym - kontakt

hurt@sukces-zamocowania.pl
Profesjonalne techniki zamocowań - Sukces Zamocowania
Kotwy chemiczne sklep cena - aktualna oferta sklep internetowy kotwy chemiczne online   
Promocja  - najlepsza oferta na rynku - wysoka jakość - atrakcyjna cena - warunki handlowe (cena, forma płatnosci, dostawa- kontakt z przedstawicielami handlowym, lub z działem handlowym  tel. 32 614 02 08 ).
Jeżeli macie Państwo pytania dotyczące oferty, parametrów i prawidłowego montażu kotwy  chemiczej firmy Sukces-Zamocowania Jaworzno - chętnie odpowiemy na wszystkie - kontakt  : hurt@sukces-zamocowania.pl
sklep@sukces-zamcowania.pl

Kotwy chemiczne to najlepszy stosunek ceny do jakości - najwyższe parametry wytrzymałości (wysokie obiciążenia w betonie, cegłach, pustakach i gazobetonie) w zasadzie ograniczeniem takiego zamocowania jest wytrzymałość materiałów budowlanych (podłoża) w których mocujemy kotew chemiczną i wytrzymałość stali ( prętów kotwiących).  
Kotwy chemiczne - chemia budowlana do kotwienia, osadzania, mocowania, montażu, montowania  w betonie, cegłach, pustakach, gazobetonie, betonie komórkowym i płytach kanałowych. 
Kotwy chemiczne zdjęcia (galeria)

Najczęściej czytane

Tagi

Główny Katalog Produktów

ETANCO wkręty katalog - pełna oferta blachowkręty

FISCHER SKLEP KOTWY KOŁKI

Katalog Produktów TOX

Katalog Produktów dla Przemysłu

Promocje hurtowe


Promocje detaliczne


Katalogi produktów

Sklep Online