Kołki do mocowania w styropianie ISOL

 
Kołki do mocowania na styropianie - kołek ISOL / A-ISOL - dokładniej mocowanie w termoizolacji .
Często klienci zadają pytania: Jak można zamocować na elewacji budynku izolowanego styropianem - czujkę ruchu, syrenę alarmu, tabliczkę z numerem domu, lekką lampę (plafon) ? itp.itd., lub wprost - „jak powiesić na styropianie ?" Oczywiście zawsze możemy zastosować długie kołki rozporowe (tzw. ramowe) i zamocować je przez warstwę styropianu bezpośrednio w murze, ale raz że jest to już zajęcie na co najmniej kilkadziesiąt minut (wprawny montażysta), wymaga wiercenia i każde takie zamocowanie powoduje powstanie mostków termicznych (czyli miejsc w których budynek traci swoje właściwości izolacyjne ) - to doprowadza do powstania „punktów rosy” i zjawisk których zawsze w budownictwie staramy się unikać. Najpierw wydajemy pieniądze na izolacje a potem wprowadzamy do niej „słabe punkty”.
Producent kołków do mocowania i montażu w styropianie TOX Dübel
Germany wprowadził na rynek technik zamocowań kołki ISOL i A-ISOL - kołek A-ISOL po wkręceniu do styropianu plastikowego slimaka własciwy element mocujemy wkrętem o średnicy 4,5 mm i kołki ISOL do których możemy stosować wkręty dwugwintene - gwint do kołka i gwint do mocowania elemnetu - metryczny ( czyli pod standardowe nakrętki np. mocowanie obejmy rynny spustowej - pionowe odcinki ale o małych średnicach). Proste i efektywne rozwiązanie problemu mocowania na styropianie– kołki ISOL / A-ISOL kołki do mocowania lekkich elementów w styropianie.
kołki instrukcja montażu do mocowania na styropianie ISOL
Kołek dł.(mm) Ø talerza Końcówka Ø wkręta min. dł. wkręta
ISOL 55 55 33 imbus 12 * 8-10 50
ISOL 85 85 33 imbus 12 * 8-10 50
A-ISOL 50 50 25 TORX 40 4,5-5 30
A-ISOL 85 85 25 TORX 40 4,5-5 40
A-ISOL 120 120 25 TORX 40 4,5-5 50
A-ISOL 155 155 25 TORX 40 4,5-5 50
*odpowiednia końcówka do wkrętarki znajduje się w każdym opaku kołków ISOL

zobacz też: tanie kołki wkręcane do mocowania w styropinie A-ISOL TOX - najlepsza cena kołki rozporowe wkręcane do styropianu na wkręt krzyżakowy - promocja - cena dnia.

Kołki ISOL wykonane są z poliamidu (odporne na uszkodzenia i zmiany temperatur.) kołki do mocowania lekkich elementów w styropianie. Lekkich - oznacza wagę max. do 4,5 kg i najważniejsza rzecz elementów na które nie działają obciążenia dynamiczne – co to oznacza ? Teoretycznie waga czaszy anteny satelitarnej jest niewielka (2-3 kg) – ale jeżeli zacznie wiać silny wiatr, to czasza anteny zachowuje się jak żagiel i kołki na których jest zamocowana muszą przenosić obciążenia znacznie przekraczające nie tylko 4 kg, ale i 40 kg. Podobnie wygląda sprawa ze skrzynką na listy – jeżeli mamy rozsądnego listonosza to możemy lekką skrzynkę (0,5) zamocować na kołkach ISOL. Jednak w przypadku jeżeli dostaniemy sporo korespondencji np. ( np. katalogi reklamowe) , a Listonosz będzie chciał je „na siłę doręczyć” to efekt może być delikatnie mówiąc „nieciekawy”. Często podawana jest informacja, że na kołkach ISOL można montować rynny – jest to nieodpowiedzialna i niepoważna forma reklamy – można montować - tylko i wyłącznie rury spustowe (pionowe odcinki) o małych średnicach. Rynna (pozioma) wbrew pozorom w ekstremalnych momentach przenosi duże obciążenia (ulewne deszcze, zalegający śnieg, sople lodu itp.) Reasumując Kołki TOX ISOL służą do zamocowania lekkich elementów i takich które nie są narażone na działanie dynamicznych obciążeń, lub ich wpływ na zamocowany element jest praktycznie marginalny.

Montaż kołka ISOL jest bardzo prosty i możemy go wykonać przy pomocy narzędzi które praktycznie każdy posiada w domu.

Film - kołek A-ISOL do mocowania na styropianie TOX
Instrukcja montażu: Przykładamy do ściany element który chcemy zamocować – zaznaczamy punkty montażu (punkty montażu kołka ).
1) Styropian otynkowany – przy pomocy wiertła łopatkowego wiercimy otwór, ale tylko w tynku nie w styropianie (kilka mm – zabieg ma na celu usunięcie warstwy tynku – licowanie się łba kołka ze strukturą tynku ). Średnica wiertła łopatkowego (piórowego) : ISOL wiertło 33 mm A-ISOL wiertło 25 mm
2) Lekko wbijamy ostry koniec kołka w styropian
3) Wkręcamy z wyczuciem kołek - odpowiednią końcówką: ISOL - imbus 12 – w każdym opakowaniu znajduje się taka końcówka do wkrętarki (jedna na opak.) A-ISOL - ( TORX 40 ).
Mamy zamocowany kołek w styropianie.
W przypadku kołków ISOL używamy wkrętów o średnicy 8-10 mm - standardowe wkręty z łbem na klucz lub wkrętów dwugwintowych (pod tą enigmatyczną nazwą kryje się trzpień stalowy, który do połowy posiada gwint do drewna ( ta część mocowana jest w kołku ), a druga część posiada gwint metryczny czyli taki sam jak posiada większość śrub stosowanych w budownictwie. Do tej części mocujemy element (czujkę, lampę) za pomocą nakrętki. Przykładamy element który chcemy zamocować (np. czujkę ) i w zależności od zastosowanego kołka przykręcamy wkrętem o średnicy 4,5 mm (A-ISOL) lub mocujemy nakrętką w Przypadku kołka ISOL Kołki A-ISOL możemy stosować do łączenia kolejnych warstw styropianu, lub łączenia płyt styropianowych np. na narożach budynku.
Przeglądajcie nasze oferty w zakładce „promocje hurtowe” w najbliższych dniach kołki ISOL i A-ISOL - producent TOX będzie można kupić za pośrednictwem naszej strony internetowej w atrakcyjnej cenie - „PROMOCJA DNIA”. Zapewniamy bardzo atrakcyjny koszt przesyłki - 14,90 netto (dostawa + pobranie do 30 kg).
zobacz - oferta ISOL 55 cena dnia
Więcej informacji o mocowaniach TOX (kołki, kotwy) - przejdz do zakładki TOX w ofercie Sukces-Zamocowania
zdjęcie: kołki do mocowania na styropianie ISOL i A-ISOL TOX

Najczęściej czytane

Tagi

Główny Katalog Produktów

ETANCO wkręty katalog - pełna oferta blachowkręty

FISCHER SKLEP KOTWY KOŁKI

Katalog Produktów TOX

Katalog Produktów dla Przemysłu

Promocje hurtowe


Promocje detaliczne


Katalogi produktów

Sklep Online