Kołki rozporowe tworzywowe z wkrętami do drewna ceny oferta


Kołki rozporowe tworzywowe z wkrętami do drewna ceny, oferta. Kołki tworzywowe firmy Sukces-Zamocowania fi 10 (6x6) z wkrętem do drewna cena 22,24 netto za 200 szt.


Montaż i rodzaje kołków rozporowych - kołki rozporowe to najpopularniejsze i najlepsze mocowania do niskich i średnich obciążeń* stosowane na każdym placu budowy od profesjonalnych technik montażu odpowiedzialnych elementów konstrukcyjnych na inwestycjach (specjalistyczne dyble), po najprostsze zamocowania w naszych domach.

Poradnik dla montażystów i majsterkowiczów

Zasada działania kołków rozporowych
jest bardzo prosta – wiercimy otwór w murze, mocujemy koszulkę kołka w otworze montażowym (czyli w otworze który wcześniej wywierciliśmy) i wkręcamy wkręt – wkręt powoduje rozparcie koszulki kołka. Siły tarcia które powstają pomiędzy powierzchnią kołka a powierzchnią otworu montażowego utrzymują kołek w murze i pozwalają przenosić obciążenia z zamocowanego elementu - to wszystko.
Teoretycznie bardzo proste ale.....

Pierwszy kołek rozporowy to po prostu kawałek drewna - mocowany w otworze który pod wpływem wbitego gwoździa lub klina blokował się w murze i był zdolny przenosić obciążenia. Oczywiście możliwości przenoszenia obciążeń przez takie „drewniane” techniki zamocowań były mocno ograniczone i nieprzewidywalne.

W 1958 roku firma fischer  Profesjonalne techniki mocowania wprowadza na rynek pierwszy kołek z tworzywa sztucznego i od tej pory powstaje cała gama technik zamocowań opartych na kołku rozporowym (dyblu z tworzywa i stalowym wkręcie który go rozpiera.)
Kołek rozporowy składa się z dwóch podstawowych elementów, dybel czyli część z tworzywa sztucznego (najczęściej jest to polipropylen, lub nylon (poliamid - odporny na UV - prmieniowanie ultrafioletowe i wahania temperatur - w praktyce wolniej podlega procesom "starzenia" idealny do zamocowan zewnętrznych ) – ta część nazywa się „koszulką kołka” i z wkręta - najczęściej są to standardowe wkręty do drewna, ale są również na rynku kołki rozporowe z wkrętami zaprojektowanymi specjalnie do kołków -gwarantują optymalne rozparcie i brak efektu "obracania się kołka podczas montażu" (fischer, Tox, Sukces-Zamocowania), lub kołki szybkiego montażu gdzie wkręt bardziej przypomina gwóźdź pierścieniowy niż wkręt.

W chwili obecnej na rynku mamy co najmniej kilkaset rodzajów kołków rozporowych. Różne zastosowania , kształty, długości, średnice, z różnymi wkrętami (z łbem na krzyżak, klucz, torx) kołki z krętem zakończonym hakiem itp. ) pomijam kolorystykę bo ona nie ma praktycznie znaczenia.
Porównuj ceny, ale pamiętaj że najaważniejsza jest jakość kołków – pytaj o aprobaty i nie kupuj w miejscach w których sprzedający nie potrafi odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania dotyczące produktu, jego stosowania i zasad montażu. Jeżeli chcesz zamocować telewizor za który zapłaciłeś kilka tysięcy złotych to oszczędzanie 50 gr na 2-3 „tańszych” kołkach rozporowych które będą przenosić obciążenia uchwytu i TV przez kilka lat nie ma żadnego uzasadnienia i sensu.

Jak dobrać odpowiedni kołek rozporowy ?
Jakie są najlepsze kołki rozporowe ? 

Najlepsze kołki rozporowe to takie które zostały właściwie dobrane do materiału w którym będą mocowane, obciążenia które będą przenosić, warunków zewnętrznych na których działanie będą wystawione takie które zostały poprawnie zamocowane. 

zdjecie: kołki rozporowe z wkrętem do drewna, do montażu w materiałach pełnych (beton, cegła pełna) W firmie Sukces-Zamocowania profesjonalne techniki zamocowań kupisz tylko takie kołki – profesjonalne doradztwo, porady, doświadczenie i wiedza dają taką gwarancję.

Jak dobrać kołki rozporowe i co jest ważne podczas montażu
.
1 ) Materiały budowlany a kołki rozporowe
 Najważniejszy jest odpowiedni dobór kołka do materiału w którym będzie mocowany.
2) Kołki rozporowe wtykowe (montaż jednopunktowy krótka koszulka kołka) i kołki długie ramowe (montaż przelotowy wielopunktowy)
3) Jak przeprowadzić poprawny montaż kołków rozporowych (jak zamocować kołki )
a ) wiercenie otworów montażowych
b ) montaż wstępny (osadzanie koszulki kołka rozporowego)
c ) montaż właściwy Kołki rozporowe a materiały budowlany 

Jaki kołek rozporowy do jakiego materiału budowlanego ?

Porada
To dobre pytanie i bardzo istotne. Klienci często zadają pytania :
Jak montować, zamontować kołki rozporowe, lampy, obrazy, uchwyty ścienne pod TV ?
Jakie kołki rozporowe używać do ściany ?
Jak powiesić lampę na suficie ?
Jakie są najlepsze kołki do muru ?
Jakie są najlepsze kołki do płyt ?
To dobre pytania – tylko tak naprawdę nic nie wnoszące.

Ważne jest to z czego jest wykonana ta „ściana”, mur, sufit (czyli strop) itp. Jakie właściwości ma materiał budowlany z którego jest wykonane podłoże w którym będziemy mocować kołek rozporowy. Mur może być wykonany z cegły pełnej, ale też może to być pustak ceramiczny, a to dwa różne materiały wymagające stosowania zupełnie innych kołków, sposobów wiercenia i montażu itp.

Generalnie materiały budowlane w profesjonalnych technikach zamocowań dla uproszczenia dzieli się na :
Materiały pełne o dużej gęstości np. beton, cegła pełna czerwona, stosunkowo łatwy montaż i możliwość przenoszenia dużych obciążeń.
Gazobeton, beton komórkowy – materiał o małej gęstości i dużej ilości porów – wymaga specjalistycznych dybli, mniejsze możliwości przenoszenia obciążeń.
Materiały ceramiczne z pustymi przestrzeniami, pustaki i cegły ceramiczne z pustymi przestrzeniami popularne Maxy, Porotherm z uwagi na puste przestrzenie wewnątrz wymaga stosowania odpowiednich dybli.
Płyty gipsowo-kartonowe popularnie zwane kartongipsem - z uwagi na cechy tego materiału niewielka grubość 9,5-12 mm i materiał z którego są wykonane gips i papier wymagają odpowiednich kołków i nie są w stanie przenosić dużych obciążeń (max 20 kg na jedno mocowanie i wynika to z ograniczeń płyty a nie możliwości kołków rozporowych).

Kołki do materiałów pełnych (beton, cegła pełna czerwona)
Do materiałów pełnych jak beton czy cegła pełna nadaje się praktycznie każdy standardowy kołek rozporowy – beton, cegła to materiały o dużej gęstości idealnie przenoszące obciążenia z dybli, a montaż w tych materiałach nie powoduje większych problemów.

Najpopularniejszym kołkiem do materiałów pełnych jest kołek rozporowy szybkiego montażu.
Wiercimy otwór wkładamy do otworu koszulkę kołka razem z wkrętem i kilkoma uderzeniami młotka w łeb wkręta mocujemy kołek.
Kołki rozporowe do materiałów pełnych w ofercie firmy Sukces-Zamocowania Kołki rozporowe szybkiego montażu – kołki wbijane – pełna oferta (wszystkie średnice i długości). Kołki rozporowe z wkrętami łeb z gniazdem krzyżak fi 6, fi 8, fi 10, fi 12, fi 14, fi 16 i fi 20. Kołki rozporowe z wkrętami łeb na klucz. Kołki rozporowe NEW z wkrętami łeb z gniazdem krzyżak. Kołki rozporowe NEW wkręt z łebem na klucz zobacz katalog profesjonalne techniki zamocowań techniki zamocowań do betonu

Kołki rozporowe do gazobetonu - betonu komórkowego (Ytong, Solbet, Suporex). Gazobeton nazywany również betonem komórkowym
na pierwszy „rzut oka” wygląda na materiał pełny, jednak jego budowa diametralnie różni się od betonu (jest to zupełnie inny materiał budowlany o innych cechach) jest to materiał zawierający w całej swojej objętości mikro pory (puste przestrzenie) określane komórkami – to od nich pochodzi nazwa tego materiału budowlanego – jego najważniejszą cechą rozpatrując techniki zamocowań jest mała gęstość – standardowe kołki rozporowe nie znajdują tu zastosowania – w momencie rozpierania standardowego kołka gazobeton nie stawia oporu i kołek rozpiera się bez ograniczeń, a siły tarcia które powstają pomiędzy kołkiem a materiałem są zbyt małe. Dlatego do gazobetonu stosujemy specjalne dyble kołki rozporowe dedykowane do tego materiału – są to specjalnie zaprojektowane kołki i kotwy które uwzględniają mniejszą gęstość tego materiału i zapewniają większe rozparcie dybla.
W stałej ofercie firmy Sukces-Zamocowania - profesjonalne techniki zamocowań do gazobetonu posiadamy kołki rozporowe: Kołek GB firmy TOX dubel technik – profesjonalne techniki zamocowań Kołek rozporowy GB firmy fischer – profesjonalna technika mocowania Kotwa stalowa do gazobetonu fischer FPX-I

Kołki rozporowe do pustych przestrzeni. Kołki rozporowe do pustaków i bloczków ceramicznych z pustymi przestrzeniami, kratówki, dziurawki,pustaki poryzowane – pustaki max, pustaki i bloczki Porotherm, Thermopor itp. W pustakach ceramicznych standardowe kołki rozporowe nie zdają egzaminu z prostej przyczyny – standardowy kołek rozpierający się w dwóch kierunkach przenosi obciążenia siłami tarcia które powstają pomiędzy powierzchnią kołka rozporowego a powierzchnią wewnętrzną otworu w murze - tu (w pustakach) mamy pustą przestrzeń więc tarcie nie powstaje lub jest ograniczone do powierzchni kilku mm (bo tyle wynosi grubość wewnętrznych przegród w pustakach ). Kołki rozporowe do pustaków ceramicznych działają na zupełnie innej zasadzie. Powstaje zamocowanie kształtem – część korpusu kołka rozporowego rozpiera się a następnie „zapętla” wewnątrz pustaka. Kształt który powstaje ma średnicę większą od otworu montażowego i blokuje kołek w murze. Najlepiej do tego celu nadają się kołki rozporowe uniwersalne – nazwa pochodzi od tego ze mogą być stosowane i w materiałach pełnych i w materiałach z pustymi przestrzeniami, a nawet w płytach gipsowo-kartonowych. Kołek rozporowy uniwersalny w materiałach pełnych działa jak standardowy kołek - wkręt podczas dokręcania rozpiera korpus kołka, ale jeżeli nie trafi na opór materiału (puste przestrzenie ) to korpus kołka będzie „sciągany” przez wkręt i dojdzie do jego zapętlenia – powstanie zamocowanie kształtem. W ofercie naszej firmy znajdziecie całą gamę takich kołków rozporowych uniwersalnych. Kołki rozporowe uniwersalne - krótkie koszulki kołka do małych i średnich obciążeń w pustakach ceramicznych.
do psutych przestrzeni polecamy:
kołki rozporowe uniwersalne Sukces-Zamocowania
kołki rozporowe  firmy TOX uniwersalne 4-ASK
kołki rozporowe uniwersalne TFS firmy TOX
kołki uniwersalne TRI firmy TOX
Kołki rozporowe UX firmy fischer


Montaż kołków rozporowych tworzywowych z wkrętem do materiałów pełnych (beton, cegła pełna czerowna)
 - instrukcja montażu
1) Wiercimy otwór montażowy
– zawsze średnica wiertła odpowiada średnicy korpusu kołka – jeżeli koszulka kołka (korpus z tworzywa sztucznego) ma fi 10 to wiertło fi 10 itd. W materiałach pełnych i o dużej gęstości (beton cegła pełna czerwona ) wiercimy z udarem W materiałach ceramicznych z pustymi przestrzeniami (pustaki kratówki, dziurawki), lub materiałach o małej gęstości (gazobeton, beton komórkowy, płyty gipsowo-kartonowe (regipsy, gipskartony) wiercimy bez udaru.
2) Czyścimy otwór – zawsze, a szczególnie w materiałach pełnych (beton cegła pełna ) - „przedmuchać” - można użyć profesjonalnych narzędzi jak specjalne pompki (fischer ,Sukces), lub po prostu użyć kompresora (plac budowy), lub odkurzacza w warunkach domowych.
3) W otworze umieszczamy koszulkę kołka (wbijamy młotkiem)
4) Przykładamy mocowany element przekładamy wkręt i dokręcamy (użyj odpowiedniej koncówki do wkrętarki ) w przypadku kołków rozporowych - stosujemy koncówki PZ (pozidrive) im większa średnica wkręta tym większy rozmiar końcówki PZ (od PZ 1 dla wkrętów o średnicy 3 mm, przez PZ 2 dla wkrętów o średnicy od 3,5-5 i PZ 3 dla wkrętów o średnicy 6 mm) 

Pozostaje do opisania ostatnia grupa kołkówrozporowych to kołki rozporowe ramowe długie – ale to szeroka grupa i wymaga osobnego artykułu. Kołki rozporowe długie – ramowe do montażu przelotowego i wielopunktowego do średnich i dużych obciążeń .
W naszej ofercie Kołki rozporowe ramowe długie firmy Sukces-Zamocowania do materiałów pełnych
Kołki rozporowe uniwersalne długie do materiałów pełnych i pustaków ceramicznych PROLONG firmy Spit
Kołki rozporowe uniwersalne długie do pustych przestrzeni i materiałów pełnych FUR – firmy fischer

Obciążenie standardowych kołków rozporowych z wkrętami do drewna – to przedział od 0,03 kN do 2 kN – 1 kN w praktyce i uproszczeniu to odpowiednik obciążenia 100 kg czyli kołki mogą przenosić obciążenia od 3 kg do 200 kg (jeden punkt mocowania).  
O możliwościach kołków rozporowych do przenoszenia obciążeń decydują:
przede wszystkim materiał w którym jest mocowany kołek rozporowy i poprawny dobór kołków do materiału budowlanego z którego wykonany jest mur, podłoże (strop itp.) Ten sam kołek rozporowy może przenieść np. w betonie obciążenia 1kN, ale w pustakach ceramicznych jego zdolność do przenoszenia obciążeń wyniesie 0,3 kN – często ograniczeniem kołków rozporowych są właściwości materiałów w których są mocowne a nie same kołki. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobieranie technik zamocowań do materiału budowlanego. jakość, poprawność wiercenia ( z udarem, lub bez udaru) i czyszczenia otworu montażowego (szczególnie materiały pełne – beton, cegła pełna czerwona) jeden z najbardziej niedocenianych elementów montażu a mających największe znaczenie - kołek przenosi obciążenia siłami tarcia – jeżeli w wierconym otworze znajduje się pył siły tarcia ulegają znacznemu zmniejszeniu (mocowanie jest wadliwe i niebezpieczne). 

W przygotowaniu są artykuły szeroko poruszające temat obciążeń, obciążenie niszczące a zalecane podawane w cennikach i katalogach kołków rozporowych,wskaźniki bezpieczeństwa a obciążenia.

Jakie kołki kupić ? Gdzie kupić ? - zadzwoń, napisz – doradzimy.

Warunki zakupu kołów rozprowych tworzywowych z wkrętem do drewna fi 10(6x60) z wkretem do drewna w promocyjnej cenie:
Minimalna ilość zamówienia - opakowanie zbiorcze (12 opakowań po 200szt. w sumie 2400 szt kołków ) – wartość minimalnego zamówienia 266,88 zł netto.
Dostawa w 48 od zamówienia – koszt dostawy 13 zł netto.
Płatność - przedpłata na rachunek na podstawie faktury pro forma, lub „za pobraniem” płatne przy dostawie – koszt pobrania to 8 zł netto. Promocja aktualna w dniu 29,04,2013 (zamówienia na produkt z promocji można składać tylko w tym dniu ) hurt@sukces-zamocowania.pl zamówienia, informacje (cenniki, katalogi, porady i  doradztwo z zakresu montażu i doboru kołków rozporwych).

Katalogi produktów

Sklep Online