Kolki uniwersalne fischer UX, SX cennik oferta pro

Kołki uniwersalne fischer SX, UX cena od 9,87 netto za opak. 100 szt. ( kołek SX 5x25 )

 
Kolki uniwersalne fischer UX i SX – w opinii profesjonalnych montażystów i firm budowlanych z wieloletnim doświadczeniem są to jedne z najlepszych na rynku kołków rozporowych uniwersalnych do stosowania w  większości popularnych materiałów budowlanych. Kołki fischer UX, SX są w 100 % wykonane z nylonu (odporny na procesy starzenia – trwałe i bezpieczne mocowanie na wiele lat).
Mocowania uniwersalne są szczególnie doceniane i polecane przez profesjonalne firmy instalatorskie i montażystów którzy często nie wiedzą z jakiego materiału jest wykonany mur, ściana w miejscu w którym będzie przeprowadzony montaż np. montaż rur - instalacja CO, anteny satelitarnej, detektorów ruchu, koryta elektryczne, listwy przypodłogowe itp. Jeżeli instalator używa kołków uniwersalnych to praktycznie materiał w którym mocuje nie ma dla niego znaczenia (nic go nie „zaskoczy” ) - kołek uniwersalny zawsze „zadziała” - w przeciwieństwie do standardowych kołków rozporowych które stosuje się tylko do kotwienia w materiałach pełnych, lub do specjalistycznych kołków np. Molly które możemy mocować tylko w płytach GK.

zdjęcie: kolki rozporowe uniwersalne fischer UX, SX cennik

Jeden kołek do większości materiałów budowlanych.

Kołki uniwersalne do mocowania w większości materiałów budowlanych : Kołki rozporowe uniwersalne do betonu, betonu sprężonego, kamienia, cegły pełnej, cegły pełnej wapienno-piaskowej, bloczków z lekkiego betonu, gazobetonu, betonu komórkowego ( Ytong, Solbet), pustaki z betonu lekkiego, cegły i pustaki ceramiczne perforowane, pustaki szczelinowe, cegły i pustaki ceramiczne– kratówki dziurawki (Max, Porotherm) Pustaki szczelinowe silikatowe.
 
Kołki uniwersalne fischer UX i SX stosujemy do montażu w murach, ścianach działowych, sufitach, i elementach litych z betonu (np. schody itp.).

Dodatkowo kołek uniwersalny UX możemy stosować w płytach g-k płyty gipsowo-kartonowe (gips karton) i w płytach drewnopochodnych – płyty wiórowe, płyty OSB, płyty MDF, płyty HDF,

foto: kolki uniwersalne fischer UX


Kołki rozporowe uniwersalne idealnie nadają się do mocowania: Obrazów, uchwytów TV, detektorów ruchu (czujki ruchu), lampy, karnisze, włączniki elektryczne, uchwyty i koryta elektryczne, półki ścienne, lustra, itp.

Podana oferta – cennik dotyczy koszulek kołków uniwersalnych UX, SX – jest to wersja kołka bez wkręta.

Dobór wkrętów do kołków rozporowych uniwersalnych – porada

Jaka średnica wkręta do jakiej średnicy kołka uniwersalnego fischer?


Średnica kołka średnica wkręta które możemy zastosowywać.
Kołek uniwersalny fischer fi 5 - dobieramy wkręty o średnicy 3 mm lub 3,5 mm lub 4 mm
Kołek uniwersalny fischer fi 6 - dobieramy wkręty o średnicy 4 mm lub 4,5 mm lub 5 mm
Kołek uniwersalny fischer fi 8 - dobieramy wkręty o średnicy 4,5 mm lub 5mm lub 6 mm
Kołek uniwersalny fischer fi 10 - dobieramy wkręty o średnicy 6 mm lub 8 mm
Kołek uniwersalny fischer fi 12 - dobieramy wkręty o średnicy 8 mm lub 10 mm

foto: kolki rozporowe uniwersalne fischer SXJak widać do jednej średnicy kołka możemy dobierać wkręty w średnicach od - do np. do kołka fi 8 mogą zostać zastosowane wkręty o średnicy 4,5mm lub 5 mm lub 6mm
 
Jak dobrać długość wkrętów ?
Długość wkręta powinna być równa długości koszulki kołka mm plus grubość mm mocowanego elementu i dodajemy lekki zapas 5-10 %.

Przykład 1 ) Chcemy zamocować uchwyt TV do ściany – jest to stalowy płaskownik o grubości 3 mm Kołek UX 8x 50 - fi 8x50mm średnica wkręta 5 mm długość wkręta = długość koszulki kołka (50 mm) + grubość mocowanego elementu (płaskownik 3 mm) + zapas 5-10 % = 53 mm + zapas = 58 mm – oczywiście nie ma wkrętów o długości 58 więc kupujemy wkręt – o średnicy 5 i długości 60 mm – wkręt do drewna 5x60 może być z łbem stożkowym na krzyżak lub z łbem na klucz.

kolki rozporowe uniwersalne fischer SXprzykład 2) Chcemy zamocować listwę drewnianą o grubości 2 cm (20 mm) - np. podpora półki drewnianej. kołek fi 8 x 50 mm wkręt 5 mm średnica długość wkręta to 50mm + 20mm + zapas 5-10 % = 77 czyli wkręt 80 mm wkręt 5x 80

Ważne - wiercenie i montaż fischer kołki uniwersalne UX, SX
Średnica otworu montażowego pod kołek zawsze odpowiada średnicy koszulki kołka - jaka średnica kołka taka średnica wiertła.
 
– porada głębokość (nie mylić ze średnicą ) otworu który wiercisz pod kołek musi być zawsze większa o 10-15 % od długości koszulki kołka.
 
Ważne porada dobór wkręty do kołków rozporowych uniwersalnych fischer.

Wkręty stosowane do kołków uniwersalnych powinny mieć gwint na praktycznie całej długości wkręta ( tylko takie wkręty gwarantują odpowiednie działanie kołków zapętlanie i pełne dociągnięcie kołka) Jest to szczególnie istotne podczas montażu w pustakach i płytach G-K (kołek fischer UX).


Kołki rozporowe uniwersalne fischer UX i SX posiadają wymagane aprobaty i atesty budowlane.
 Kołki uniwersalne fischer są dostępne w ofercie hurtowej, sklepach firmowych sieci Sukces-Zamocowania i w sklepie internetowym. Firma Sukces-Zamocowania jest dystrybutorem firmy fischer techniki mocowania od 1989 roku.
Gwarantujemy profesjonale porady, doradztwo, szybka tania dostawa.


Katalogi produktów

Sklep Online